Sık Sorulan Sorular

Genel Sorular

IT Academy nedir?

IT Academy, Microsoft tarafından tüm dünyadaki eğitim kurumlarında bilişim teknolojileri eğitimlerinin verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir programdır.

Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS) nedir?

MCTS, Microsoft tarafından belirlenmiş konulara ait sınavlardan bir veya birkaçını sınavı vererek, o konuda yeterli teknik bilgi ve beceriye sahibi olduğunu kanıtlamış kişidir.

Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) nedir?

MCPD, Microsoft tarafından belirlenmiş konularda kendisini MCTS olarak kanıtlamış, daha da ileriye giderek ilgili sınavlardan bir veya birkaçını sınavı vermek suretiyle konusunda uzmanlaştığını gösteren kişidir.

Kayıt ve Ödemeler

Nasıl kayıt olabilirim?

It Academy programı çerçevesinde verilen eğitimlere öncelikle ilgilenilen kurs için online kayıt yaptırılmalı, belirtilen süreler içinde paralarını yatırıp, isim, kurs kodu ve dekont bilgilerini BİDB'ye faks yolu ile veya elden ulaştırmaları gerekir.

Ödemeyi taksitle yapabilir miyim?

Ödemeler kurs başına yapılıp, tek taksitte ödenmektedir.

Kurslar

Kurslar ne kadar sürüyor?

Kurslar toplamda 24, 30 ya da 36 saat sürmekte ve haftada iki ya da üç gün yapılmak suretiyle 3 ya da 4 haftada tamamlanmaktadır. Her kursun kaç hafta sürdüğünü açılan kurs bilgilerinden öğrenebilirsiniz.

Kurs içerikleri nelerdir?

Lütfen daha ayrıntılı bilgi için açılan kurslar sayfasına başvurun.

Kurs kayıtları ne zaman başlar, ne zaman biter?

Kurs kayıtları, kurs başlangıcından 3-6 hafta önce, bu sitede kayıtların açılması ile başlar. Kurs kayıt süresi, hafta içi başlayan kurslarda kursun başladığı günün akşamı saat 17:00'da dolarken, hafta sonu başlayan kurslarda ise kursun başladığı haftanın Cuma akşamı saat 17:00'da dolar.

Kursun dokümanları nasıl elde ediliyor?

Kurs dökümanları, kurs esnasında elden ya da elektronik ortamda verilecektir.

Açılan kusları sertifikasyon yollarındaki sıralarına göre mi izlemeliyim?

Açılan kursları hangi sırayla izleyeceği öğrencinin isteğine bırakılmıştır. Tavsiye edilen sıra kursların düzeylerine göre düzenlenmiştir.

Kurslar İngilizce mi anlatılacak?

Hayır. Dersler Türkçe olarak anlatılmakla beraber, tüm kurs dokümanları, örnek sınav soruları vs. İngilizce olacak, ayrıca Microsoft Sınav Merkezlerinde gireceğiniz sınavlar da İngilizce olacaktır.

Microsoft sınavlarına İTÜ'de girebiliyor muyuz?

Microsoft sınavlarına İstanbul'da sayıları 20 kadar olan Prometric Testing Center merkezlerinden birinde girebilirsiniz. Sınav merkezleri ve sınavlar ile ilgili diğer bilgiler için http://prometric.com/Microsoft/default.htm adresini ziyaret ediniz.