Sık Sorulan Sorular

Genel Sorular

Microsoft IT Academy nedir?

Microsoft IT Academy, Microsoft tarafından tüm dünyadaki eğitim kurumlarında bilişim teknolojileri eğitimlerinin verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir programdır.

Kayıt ve Ödemeler

Nasıl kayıt olabilirim?

IT Academy programı çerçevesinde verilen eğitimlere öncelikle ilgilenilen kurs için online kayıt yaptırılmalı, belirtilen süreler içinde paralarını yatırıp, isim, kurs kodu ve dekont bilgilerini BİDB'ye faks yolu ile veya elden ulaştırmaları gerekir.

Ödemeyi taksitle yapabilir miyim?

Ödemeler kurs başına yapılıp, tek taksitte ödenmektedir.

Kurslar

Kurslar ne kadar sürüyor?

Kurslar toplamda 24, 30 ya da 36 saat sürmekte ve haftada iki ya da üç gün yapılmak suretiyle 3 ya da 4 haftada tamamlanmaktadır. Her kursun kaç hafta sürdüğünü açılan kurs bilgilerinden öğrenebilirsiniz. Kurslarımız genelde haftada 2 gün günde 4 saat olacak şekilde verilmektedir. 

Kurs içerikleri nelerdir?

Lütfen daha ayrıntılı bilgi için açılan kurslar sayfasına başvurun.

Kurs kayıtları ne zaman başlar, ne zaman biter?

Kurs kayıtları, kurs başlangıcından 3-6 hafta önce, bu sitede kayıtların açılması ile başlar. Kurs kayıt süresi, hafta içi başlayan kurslarda kursun başladığı günün akşamı saat 17:00'da dolarken, hafta sonu başlayan kurslarda ise kursun başladığı haftanın Cuma akşamı saat 17:00'da dolar.

Kursun dokümanları nasıl elde ediliyor?

Kurs dökümanları, kurs esnasında elden ya da elektronik ortamda verilecektir.

Açılan kursları sertifikasyon yollarındaki sıralarına göre mi izlemeliyim?

Açılan kursları hangi sırayla izleyeceği öğrencinin isteğine bırakılmıştır. Tavsiye edilen sıra kursların düzeylerine göre düzenlenmiştir.

Kurslar nerede veriliyor?

Kurslar İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda verilecektir. Ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Kurslar İngilizce mi anlatılacak?

Hayır. Dersler Türkçe olarak anlatılmakla beraber, tüm kurs dokümanları, örnek sınav soruları vs. İngilizce olacak, ayrıca Microsoft Sınav Merkezlerinde gireceğiniz sınavlar da İngilizce olacaktır.